Блоги, Віталій Дерлеменко

Цикорій звичайний (петрів батіг). Заготівля ліктрав)

Цикорій відзначається терпкою дією. Рослина має антисептичні властивості та сприяє виробленню жовчі. Препарати цикорію відносяться до діуретиків помірної дії, також вони стимулюють перистальтику кишечника. Гіркі речовини, які входять до складу цикорію, подразнюють слизову оболонку кишечника і шлунка, тим самим провокуючи секреторне вироблення. Завдяки цій властивості цикорій може застосовуватися при зниженій кислотності.

З огляду на цикорію лікувальні властивості його можуть призначити при цукровому діабеті як допоміжний засіб, що дозволяє знизити рівень глюкози в крові. Досягається це за рахунок інуліну, який входить до складу коренів цикорію. При цьому рослина активізує обмін речовин. Вживання цикорію може викликати відчуття ситості, тому його можна використовувати при схудненні. Речовини, які містяться в цикорії, сприятливо впливають на ліпідний обмін в організмі й надають гепатопротекторну дію.

Корисні цикорію властивості виражаються не тільки в лікувальній, а й у профілактичній дії на організм. Вживаючи коріння рослини, можна активізувати процес виведення токсинів з організму. Інулін, який входить до його складу, не тільки знижує рівень цукру в крові, але й сприяє евакуації з організму шкідливих сполук. Поряд з цим речовина є ефективним антиоксидантом. Тому цикорій застосовують не тільки в якості препаратів, але і як дієтичну добавку для раціону харчування.

Препарати цикорію надають кардіотонічну дію і мають м’яко виражений седативний ефект. Завдяки цим властивостям пояснюється його застосування як допоміжного засобу при лікуванні деяких захворювань нервової системи. Також його можуть призначити хворим з тахікардією, аритмією, атеросклерозом, нефритом.

Для цикорію застосування знаходиться практично в усіх лікувально-профілактичних цілях. Відвари і настої цикорію використовують для поліпшення апетиту і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Вони застосовуються як жовчогінний і сечогінний засіб для лікування захворювань жовчного міхура і видільної системи. Рослина має антипаразитарні властивості, тому використовується для лікування глистових інвазій.

В якості тонізуючого засобу цикорій застосовують як напій – замінник кави або чаю.

Як антисептичний і загоювальний засіб цикорій використовують зовнішньо у вигляді компресів і примочок при атопічних дерматитах, псоріазі, екземі, нейродерміті, фурункульозі. Його також можна використовувати в боротьбі з акне і для прискорення загоєння гнійних ран, порізів. З цією метою з цикорію готують мазі, відвари, компреси і ванни.

Суцвіття цикорію застосовують для лікування захворювань неврологічного характеру, при очних інфекціях, для косметологічних процедур.

Приймати цикорій не слід людям з підвищеною кислотністю. Препарати і харчові добавки на його основі протипоказані людям з виразкою дванадцятипалої кишки і шлунку. Не можна приймати їх тим, хто страждає на оксалатний діатез, оскільки вживання цикорію може спровокувати ускладнення через відходження піску. Не рекомендується використовувати препарати рослини при підвищеній збудливості нервової системи і зниженому тиску. Утриматися від вживання цикорію варто і при індивідуальній непереносимості компонентів.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply