Блоги, Віталій Дерлеменко

Дубові віники (Заготівля віників для лазні). Заготівля ліктрав)

У народній медицині широко використовують кору дуба як засіб для зовнішнього і внутрішнього застосування. Не менш корисні листя могутнього дерева, з яких виготовляють віники для лазні. Вони включають цілий комплекс унікальних для здоров’я компонентів: дубильні речовини, полісахариди, флавоноїди. Саме ці компоненти обумовлюють корисну дію дубових віників.

Дубильні речовини відносять до ароматичного ряду. Вони відрізняються органічним походженням. Група речовин включає дубодубільну і галлодубільну кислоти. Унікальні властивості зазначених компонентів успішно використовують в медичних і косметичних цілях.

Дубовий віник корисний гіпертонікам, так як його ефірні масла добре знижують підвищений тиск. Людям з жирною шкірою також показана парна з дубовим віником. За рахунок великого вмісту дубильних речовин шкіра стає пружною і матовою, рубцюються запалення і закриваються надмірно розширені пори. Ці ж властивості дубових ефірних масел благотворно діють на шкіру хворих екземою, золотухою і висипами різної етіології. Також добре допомагає відвар дубового віника після запарювання тим, хто страждає підвищеною пітливістю ніг. Ви можете після відвідування в парильні в кімнаті відпочинку опустити ноги у відвар дубового листя. Це допоможе вам не дуже охолонути і одночасно вирішити делікатну проблему.

У процесі безпосереднього застосування дубових віників що входять до складу листя кислоти беруть участь в реакції з сполуками білка, утворюючи захисну плівку. Це сприяє зняттю подразнення шкірних покривів і регенерації пошкоджених тканин. В результаті знижується вираженість запалення та больових відчуттів.

Використання дубового віника сприяє пригніченню бактеріальної флори.

Застосування листя дерева покращує засвоєння аскорбінової кислоти. Вітамін С сприяє підвищенню імунітету. Ще дубові віники рекомендують використовувати з метою усунення гіперемії і набряклості.

Високомолекулярні полісахариди, якими багаті листові пластини, представлені ксиланом і арабаном. Речовини відрізняються антибактеріальним і антивіковим впливом. Застосування дубового віника в парній сприяє збільшенню синтезу колагену, який продовжує молодість епідермісу. Суттєве значення має виведення токсинів, поліпшення надходження в тканини кисню і важливих поживних речовин.

Використання дубових віників виробляє антиоксидантний ефект за рахунок присутності в листі флавоноїдів. Ці речовини забезпечують нейтралізацію вільних радикалів і поліпшення загального самопочуття.

Регулярне відвідування лазні з використанням дубового віника дозволяє знизити ознаки запалення передміхурової залози і простатиту. Доброчинна дія проявляється в усуненні ознак алергії, астми, які включають нежить, почервоніння очей, набряк губ.

Дубовий віник для лазні може приносити не тільки користь, але і шкоду. Виріб не слід використовувати людям при наявності серйозних захворювань серця і судин.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply