Блоги, Віталій Дерлеменко

Хміль (хмільниця, горкач, пивна квітка, пивний хміль, хмільний цвіт). Заготівля ліктрав)

Препарати шишок хмелю справляють седативну і заспокійливу дію на центральну нервову систему. Вони відрізняються протизапальним, бактерицидним і сечогінним ефектом, а також мають болезаспокійливі властивості. Всі ці ефекти викликаються наявністю у складі шишок хмелю фенольних сполук, гіркоти, компонентів ефірних олій.

Серед основних діючих компонентів, які містять шишки хмелю – аскорбінова кислота і до 10% дубильних речовин. У суцвіттях хмелю міститься від 1 до 3% ефірної олії, тритерпени, гіркі речовини, органічні кислоти, фітонциди, лупулон, гіпоксантин, холін, камеді. Також супліддя хмелю включають естрогеноподібні речовини та вітаміни групи B.

Хмелю лікувальні властивості забезпечуються завдяки вітамінам групи B, дубильним речовинам, ефірним оліям і гіркоті. Препарати на його основі стимулюють регенерацію тканин, стримують зростання бактерій і грибів. Бактерицидна дія препаратів хмелю дозволяє застосовувати їх у лікуванні циститу.

Седативний ефект від вживання ліків на основі шишок хмелю дозволяє використовувати їх у лікуванні істерії, неврастенії гіперстенічного типу, а також при вегетосудинній дистонії, клімактеричних розладах.

Здатність шишок хмелю стимулювати секреторну функцію шлунка визначає його користь при гастритах, викликаних нестачею вироблення шлункового соку. Прийом лікарських засобів на основі даної сировини стимулює апетит.

Разом із заспокійливою дією на нервову систему хміль поєднує в собі інші корисні властивості. Наявність фітоестрогенів у складі шишок допомагає усувати полюції у чоловіків. Також завдяки цим речовинам можна боротися з підвищеним статевим потягом. При цьому препарати хмелю дозволяють зменшити біль і набряклість.

Корисні властивості хмелю багатогранні. Завдяки вмісту фенольних сполук у його шишках забезпечується антиоксидантна дія препаратів на основі плодів рослини. Вживання лікарських засобів із хмелю чинить позитивний вплив на процеси метаболізму в організмі, бо діючі речовини сприяють регуляції мінерального обміну і беруть участь у збереженні водного балансу організму. Також препарати рослини надають антиаритмічну дію. Їх застосовують при злоякісних утвореннях шлунка, шкіри, молочної залози. Користь від застосування хмелю може бути в лікуванні запальних захворювань верхніх дихальних шляхів, включаючи туберкульоз.

Хміль є засобом проти випадіння волосся. За рахунок бактерицидних властивостей його препарати застосовують зовнішньо для лікування висипань, травматичних ушкоджень, трофічних виразок, грибкових уражень шкіри. Також він може виявитися корисним при зовнішньому лікуванні ревматизму і хвороб суглобів.

Завдяки високій концентрації фітоестрогенів у шишках хмелю їх застосовують при порушеннях вироблення естрогену організмом. Препарати хмелю можуть бути корисні для лікування порушень менструального циклу, при клімаксі. Лікар може призначити лікарські засоби при гіперлактації, аменореї або дисменореї. Використовують препарати хмелю при лікуванні раку молочної залози.

Перед застосуванням препаратів хмелю необхідно проконсультуватися з лікарем. Ця рослина є отруйною, тому можливе її передозування. Лікарські засоби на її основі протипоказані вагітним і годуючим грудьми, особам з алергією на будь-які компоненти зі складу шишок рослини.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply