Блоги, Віталій Дерлеменко

Заготівля ліктрав) Кропива дводомна

Завдяки багатому складу, кропива має дуже широку сферу дії. Вона є чудовим кровоспинним та протизапальним засобом. Ця рослина нормалізує показники крові, покращує ліпогенез, чинить позитивний вплив практично на всі органи і системи нашого організму.

Препарати кропиви збільшують швидкість згортання крові, нормалізують обмін ліпідів, стимулюють еритропоез, сприяють регенерації слизових оболонок органів шлунково-кишкового тракту, мають жовчогінну та протизапальну дію.

Діючими компонентами, які входять до складу листя кропиви, є каротиноїди, глікозид уртицин, хлорофіл, холін, ситостерин, дубильні речовини, органічні кислоти, фітонциди. Дана рослинна сировина є джерелом мінералів – заліза, кремнію, міді, бору, титану і нікелю, а також вітамінів B2, B3 і аскорбінової кислоти.

Застосування кропиви в медицині здебільшого пов’язано з кровоспинним ефектом. Препарати на основі листя рослини використовують при рясних кровотечах у жінок у період менструації, клімаксу. Застосовують рослинну сировину в лікуванні різних гінекологічних захворювань суворо під контролем лікаря. Використовують ліки з кропиви і для усунення крапельної кровотечі з носа. Також кропива застосовується для профілактики й усунення проблем у роботі печінки та жовчовивідних шляхів.

Листя кропиви використовується в лікуванні дерматологічних захворювань. Протизапальна дія препаратів рослини у поєднанні з антигнильними властивостями дозволяє застосовувати їх зовнішньо при екземі, гнійних ранах, висипаннях, фурункулах, трофічних виразках, вітіліго, травмах шкіри. Використовують ліки на основі листя кропиви для профілактики випадіння волосся, а також у лікуванні себореї. Широко застосовуються фітопрепарати в лікуванні ревматизму.

Головні корисні властивості кропиви – здатність зв’язувати кров і надавати судинозвужувальну дію. Обумовлюється це наявністю вітаміну K, який стимулює вироблення протромбіну. За рахунок цього ефекту препарати на її основі застосовують для зупинки шлунково-кишкових і гінекологічних кровотеч. Кропива входить до складу зборів, призначених для лікування хвороб печінки і жовчного міхура, ревматизму, подагри. Також її використовують як сечогінний засіб.

Листя кропиви, як і інші компоненти рослини, відрізняються антисептичними і антибактеріальними властивостями. За допомогою соку або відвару на її основі здійснюється профілактика випадіння волосся, а також лікування себореї. Вітаміни і мінерали, що входять до складу листя кропиви, допомагають поліпшити ріст волосся та сприяють оновленню клітин шкіри голови.

Завдяки високому вмісту вітамінів і мінералів у листі кропиви її препарати призначають як загальнозміцнювальний засіб. Відвари і настойки, а також сік рослини корисні для поліпшення імунітету.

Основними протипоказаннями для застосування препаратів на базі листя кропиви є вагітність, вік до 12 років, дисфункція нирок. Не можна вживати фітопрепарати людям, які страждають на ниркову або серцеву недостатність, а також мають підвищене згортання крові. Якщо жінки вживають кропиву під час годування грудьми, то вони повинні памʼятати, що вона може викликати посилення лактації.

Віталій Дерлеменко

Leave a Reply